W ramach projektu pt.,,Z tradycją w przyszłość” odbyły się kolejne warsztaty:

„OD PRZEDSZKOLA – DO SENIORA”

28 maja w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich w Andrespolu odbyła się wystawa prac będących efektem działań warsztatowych związanych ze Świętami Wielkanocnymi oraz topieniem Marzanny czyli obrzędowym pożegnaniem zimy.

Wystawę  obejrzeli liczni goście a wśród nich osoby, które brały czynny udział w jej tworzeniu czyli seniorzy z Dziennego Domu Pomocy „Wisienka”, przedszkolaki  z Samorządowego Przedszkola w Andrespolu oraz członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Wiśniowa Góra”

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze. Zakończyło się poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Andrespolu.

Wystawę zorganizowano w ramach projektu pt. „Z tradycją w przyszłość” dofinansowanego   z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

„BOŻE CIAŁO”

W Parafii Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Andrespolu –mieszkańcy, od seniorów po dzieci, wzięli udział w procesji zorganizowanej  w ramach uroczystości Bożego Ciała.

Uroczystość poprzedziły  prelekcje oraz warsztaty przybliżające tradycje związane z Bożym Ciałem skierowane do najmłodszych mieszkańców naszej gminy .

Prelekcje i warsztaty zorganizowano w ramach projektu pt. „Z tradycją w przyszłość” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

Noc Świętojańska

Wydarzenie poprzedziło wyplatania wianków, które są nieodłącznym elementem Nocy Świętojańskiej. Podczas warsztatów, pod okiem doświadczonych instruktorów, mieszkańcy mogli stworzyć swój własny, unikalny wianek z kwiatów i ziół. Następnie w blasku zachodzącego słońca, ozdobione kwiatami wianki popłynęły po tafli wody, tworząc niezapomniany spektakl światła i kolorów. Zapłonęło ognisko świętojańskie, wokół którego odbyło się wspólne biesiadowanie.

Prelekcje i warsztaty zorganizowano w ramach projektu pt. „Z tradycją w przyszłość” dofinansowanego z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego.

gminny ośrodek kultury w wiśniowej górze
GOK prowadzi różnorodną działalność kulturalno-artystyczną na terenie gminy, a zespoły działające przy ośrodku występują z sukcesami także poza jej granicami.

O nas

Przejdź do treści